Na sygnale

65-latek wybrał się na przejażdżkę mając w organizmie 2 promile alkoholu.

Dzięki właściwej postawie przypadkowego świadka policjanci z Mogilna zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Renaulta Scenic. 65-latek wybrał się na przejażdżkę mając w organizmie 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj  w Mogilnie.  Przypadkowy świadek zwrócił uwagę na mężczyznę, który będąc w widocznym stanie nietrzeźwości wysiadł z zaparkowanego wcześniej Renaulta Scenic. Nie czekając długo, obserwujący całe zdarzenie obywatel postanowił zareagować. Zabrał mężczyźnie kluczyki od pojazdu i powiadomił o wszystkim Policję, pozostając na miejscu do czasu przyjazdu funkcjonariuszy.

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 65 – letni mieszkaniec gminy Mogilno. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.To kolejny przypadek zdecydowanej reakcji wobec pijanych na drogach powiatu mogileńskiego ze strony postronnych osób. Zachowanie takie zasługuje na szczególną pochwałę – informuje  asp. Tomasz Bartecki , oficer prasowy KPP w Mogilnie

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker