Na sygnale

Komendant KW Policji w Bydgoszczy powołał „Zespół kontroli ruchu drogowego”

Na jego wyposażeniu są: oznakowany Opel Astra i dwa nieoznakowane BMW

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy powołał sześcioosobowy nieetatowy „Zespół kontroli ruchu drogowego”. Do jego zadań będzie należała  poprawa bezpieczeństwa i porządku ruchu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego.

Stan bezpieczeństwa na drogach woj. kujawsko-pomorskiego od początku roku pogorszył w porównaniu do roku ubiegłego. Decyzją Komendanta Wojewódzki Policji w Bydgoszczy powołany został sześcioosobowy „Zespół kontroli ruchu drogowego”, w skład którego wchodzą specjalnie dobrani policjanci ruchu drogowego.

-Policjanci tego zespołu będą pełnić służbę na terenie całego województwa. W ramach służby będą patrolowali szczególnie te trasy, gdzie najczęściej dochodzi do poważnych wypadków i często łamane są przepisy ruchu drogowego, ale także o dużym natężeniu ruchu. Funkcjonariusze zostali wyposażeni w radiowozy: oznakowanego opel astra i dwa nieoznakowane BMW z video rejestratorem, a także laserowe mierniki prędkości. Policjanci bezpośrednio będą podlegać Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy i wspomagać będą policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zespół kontroli ruchu drogowego wyjechał już na drogi naszego województwa – informuje  podinsp. Monika Chlebicz, Rzecznik Prasowy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker