Na sygnale

Mieli własny patent jak walczyć ze wzrostem cen paliwa

Czujność policjantów pokrzyżowała przestępcze plany dwóm włamywaczom. Mężczyźni ukradli około 200 litrów oleju opałowego. Przelewali go ze zbiornika do przygotowanych wcześniej baniaków. Policjanci zatrzymali rabusiów w samochodzie Renault. W aucie znaleźli coś jeszcze…

Minionej nocy  podczas patrolowania ulic Włocławka mundurowi zwrócili uwagę na Renault, które wyjeżdżało z drogi gruntowej. Jego kierowca  na widok radiowozu zaczęło przyśpieszać. Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Wewnątrz byli dwaj mężczyźni, 33-letni kierowca i 22-letni pasażer. Kierujący tłumaczył, że zareagował nerwowo na widok radiowozu, gdyż nie posiada uprawnień do kierowania i bał się konsekwencji.

Uwagę mundurowych  przykuły plastikowe baniaki, którymi wypełnione było auto. W części z nich znajdował się olej opałowy. Kierowca twierdził że został kupiony przez niego jakiś czas temu. Policjanci nie uwierzyli w tę historyjkę. i dalej drążyli sprawę. Inny radiowóz udał się w miejsce skąd wyjeżdżało „podejrzane” Renault.  Ujawniono tam oderwane drzwi do pomieszczenia  kotłowni oraz otwór w zbiorniku z olejem opałowym. Łącznie skradziono  około 200 litrów  oleju. Dodatkowo policjanci znaleźli w aucie  woreczek z amfetaminą o wadze ponad 8 g. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 33-latek odpowie również za posiadanie narkotyków– informuje  nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, Oficer Prasowy KMP we Włocławku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker