Na sygnale

Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował załatwić sprawę łapówką.

Policjanci z Barcina podjęli czynności wobec sprawcy kradzieży w sklepie. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności  próbował załatwić sprawę łapówką. 52-latek odpowie za przestępstwo korupcyjne, za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 Policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w jednym z tamtejszych sklepów. Funkcjonariusze na miejscu zastali 52-letniego mężczyznę, któremu za popełnione wykroczenie zaproponowali mandat karny. Jednak barcinianin widział inne rozwiązanie sprawy. Wręczył jednemu z mundurowych banknot o nominale 100 złotych z sugestią, aby się podzielili. Sądził, że w ten sposób uniknie mandatu.

 Policjanci poinformowali mężczyznę, że popełnił przestępstwo i w związku z tym zostaje zatrzymany. Sprawdzenie alkomatem wykazało, że 52-latek był pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie.  Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker