Na sygnale

Policjanci ugasili pożar wzniecony przez podpalacza

Stróże prawa z posterunku w Gostycynie w trakcie patrolu zauważyli palące się ściernisko w miejscowości Pruszcz-Motyl. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia próbowali ugasić płonący obszar. Podjęte przez funkcjonariuszy  czynności wykazały wstępnie, że prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Mundurowi z posterunku w Gostycynie, w trakcie codziennego patrolu, zauważyli  chmurę dymu unoszącą się nad miejscowością Kamienica. Dojeżdżając na miejsce okazało się, że źródło ognia znajduje się faktycznie w okolicy miejscowości Pruszcz-Motyl. Informację o pożarze przekazali dyżurnemu tucholskiej komendy, który powiadomił straż pożarną.

Do momentu przyjazdu strażaków, policjanci dzielnie próbowali ugasić palące się ściernisko. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał w kierunku lasu, zboża i zabudowań gospodarczych. Do akcji gaśniczej włączyły się zastępy straży pożarnej i właściciel płonącego pola. Mężczyzna szybko odciął drogę rozprzestrzeniającemu się ogniowi  poprzez wyoranie pasa ziemi. Wspólnie przeprowadzona akcja zatrzymała groźny pożar. Właściciel oszacował, że łącznie spłonęło 13,5 ha ścierniska, 5 ha zboża, 1 ar lasu i 2 ary łąki . Wartość poniesionych strat to suma rzędu 25 tys. złotych. Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Policjanci prowadzą dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia i ujęcia ewentualnego sprawcy – informuje sierż. szt. Bartosz Wiese, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker