Bez kategorii

Żywy żłóbek w Bazylice Matki Boskiej Królowej Męczenników.

Już po raz 26. Duszpasterstwo Akademickie “Martyria” przygotowuje żywy żłóbek w Bazylice Matki Boskiej Królowej Męczenników. Żywy żłóbek pojawi się w bazylice przy ul. Bołtucia 5 w Wigilię na Pasterkach o godz. 22.00 i 24.00, a potem w pierwsze i drugie święto Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia) oraz 6 stycznia na Mszach św. o godz. 13.00.

Co roku Świętą Rodzinę gra w szopce zupełnie inna para z malutkim dzieckiem. – Tym razem podczas każdej Mszy św. pojawi się zupełnie inna rodzina – zapowiada ks. Krzysztof Buchholz, szef Fundacji „Wiatrak”. – Ze Świętą Rodziną nigdy nie mamy problemu, zawsze są pary, które akurat powitały na świecie dziecko – dodaje.

W szopce pojawią się też pasterze i anioły, zagrają ich wolontariusze GPS i 4don4lord. – Wszystko będzie wkomponowane w Liturgię: Maryja przeczyta pierwsze czytanie, Józef – drugie, anioł zaśpiewa Psalm, pasterze czytać będą komentarze i Modlitwę Powszechną – zapowiada ks. Krzysztof.

Łącznie w żywy żłóbek zaangażowanych jest około 100 osób – głównie z Duszpasterstwa Martyria i Fundacji „Wiatrak”, ale także ludzie z parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników i wielu innych spoza niej.
Tradycyjnie w stajence nie zabraknie zwierząt – będą osły, konie, owce, kozy, króliki.


Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker