Aktualności

Budowa nowych ulic na osiedlu Eskulapa.

ZDMiKP w I połowie przyszłego roku planuje  wyłożenie do wiadomości publicznej projektu budowy nowych ulic  na Osiedlu Eskulapa w Fordonie.

Szerokie konsultacje z mieszkańcami są obecnie standardową procedurą. Podejmując decyzje o nowych inwestycjach drogowych jedną z kluczowych spraw jest wspieranie rozwoju miasta. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpisał przetarg na zaprojektowanie trzech ulic: Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego i Jasinieckiej.

Ulica Matki Teresy z Kalkuty będzie liczyła 800 metrów. Poprowadzi od Centrum Onkologii do ulicy Pod Skarpą. Będzie to droga przystosowana do kursowania autobusów. Na poboczu będzie ścieżka dla rowerów oraz zatoczki. Nowa ulica umożliwi także obsługę Górnego Tarasu w Fordonie.

Ulice Trybowskiego o długości 905 metrów i Jasiniecka o długości 320 metrów będą miały charakter lokalny. Są jednak niezbędne do sprawnego funkcjonowania komunikacji miejskiej.  Osiedle Eskulapa jest jednym z najszybciej urbanizujących się terenów w Bydgoszczy. Bloki mieszkalne zlokalizowały tu między innymi spółki Nordic Developmen i Jakon. Swoje budynki ma tutaj również Wojskowa Agencja Mieszkaniowa. Poza tym 30 osiedle domków  jednorodzinnych wznosi spółka Mobi-Inwest. Powstaję również liczne domostwa które budują  osoby prywatne.

Do tej pory jest to jedyne osiedle pozbawione dojazdu drogami zbiorczymi. Cały ruch odbywa się nieprzystosowaną do takiego natężenia lokalną ulicą Pod Skarpą oraz drogami gruntowymi.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker