Aktualności

Ponad 300 rowerów aglomeracyjnych będzie jeździć po Bydgoszczy

Sieć wyposażona zostanie w 341 rowerów. Zostanie również zapewniona możliwość rozbudowy systemu o dodatkowe stacje rowerowe. Systemy takie funkcjonują już z powodzeniem w wielu miastach Polski. FOT. UM Bydgoszcz.

! Bydgoski Rower Aglomeracyjny to możliwość wypożyczenia i zwrotu roweru przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Systemu będzie funkcjonował od 01 kwietnia do 30 listopada. Pierwsze 20 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne. Później trzeba będzie zapłacić złotówkę. Druga godzina jazdy to 4 złote, trzecia 6 złotych, a czwarta i każda następna 7 złotych. Za przekroczenie 12 godzinnego okresu wypożyczenia będzie naliczana opłata dodatkowa. Opłata rejestracyjna i inicjacyjna BRA w wysokości 10 złotych wnoszona będzie jednorazowo z możliwością jej wykorzystania na pierwsze wypożyczenia.

W ramach systemu BRA uruchomionych zostanie w kwietniu 2015 roku 31 stacji rowerowych. Oprócz Bydgoszczy stacje powstaną w Osielsku, Białych Błotach i Ostromecku. Jego celem będzie rozwój systemu transportowego miasta i dogodnej infrastruktury rowerowej. Wprowadzenie systemu roweru publicznego daje możliwość stworzenia nowego, wydajnego środka transportu publicznego. Jest zarazem formą kształtowania przez miasto zachowań komunikacyjnych mieszkańców. Komunikacja rowerowa jest jedną z najbardziej pożądanych form transportu w mieście.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker