Aktualności

Uwaga na fałszywych kominiarzy

W tym roku wyjątkowo wcześnie fordońskie mieszkania odwiedzają przebierańcy w uniformach kominiarzy. Składają życzenia noworoczne i proponują kupno kalendarzy.

Szczególnie w listopadzie i grudniu oszuści wykorzystują przesąd że kominiarz przynosi szczęście. Korporacja Kominiarzy Polskich i firmy w niej zrzeszone nie prowadzą obnośnej sprzedaży kalendarzy. Zakłady kominiarskie utrzymują się z wykonywania usług czyszczenia i kontroli kominów. Niektóre z firm swoim klientom rozdają kalendarze jako formę reklamy. Na tych wydawnictwach zawsze jest adres i telefon do zakładu kominiarskiego. Ma to na celu ułatwienie klientowi kontaktów w przypadku awarii komina. Kalendarz oferowany jest bezpłatnie.

 – Jeżeli  na kalendarzu nie ma danych zakładu kominiarskiego i do tego oferująca go osoba żąda zapłaty za kalendarz, to powinno się zapalić światełko ostrzegawcze. Możemy mieć do czynienia z oszustem który nie jest kominiarzem lecz okrężnym sprzedawcą kalendarzy. Warto zachować ostrożność będąc samemu w domu. Pod żadnym pozorem nie wpuszczać nieznajomego do mieszkania. Warto pamiętać, że prawdziwy kominiarz powinien mieć przy sobie ważny i czytelny dokument. Najczęściej jest to  legitymację poświadczającą wykonywany zawód i tożsamość. Strój kominiarza nie świadczy o jego autentyczności – informuje KG Policji.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker