Aktualności

Przetarg na przebudowę ul. Bydgoskich Olimpijczyków.

W ramach tej inwestycji na 450 metrach ulicy ułożona zostanie nowa nawierzchnia na jezdni i chodnikach. Drogowcy wytyczą też 110 miejsc postojowych.

Inwestycja zakłada gruntowną przebudowę całego, 450-metrowego odcinka ul. Bydgoskich Olimpijczyków. Prace będą prowadzone od ul. Kaliskiego do skrzyżowania z ul. Igrzyskową. Kompleksowy zakres robót wynika z pilnej konieczności dostosowania parametrów ulicy do intensywnego rozwoju budownictwa wielorodzinnego w jej rejonie.

Przebudowane zostaną urządzenia, sieci i instalacje wodno-kanalizacyjne, energetyczne, gazowe, teletechniczne, CO, itp. W miejscu obecnej gruntówki powstanie układ z wydzieloną jezdnią o szerokości 6m. Powstaną również po obu stronach ulicy chodniki o szerokości 2 m. Do tego zaplanowano aż 110 miejsc postojowych. Całość uzupełni nowe oświetlenie uliczne oraz nowa, stała organizacja ruchu drogowego. Wykonawca, będzie miał 8 miesięcy na przygotowanie dokumentacji z zezwoleniem na budowę, i kolejne 3 miesiące na realizację . Wszystkie prace powinny zakończyć się w II połowie 2015 roku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker