Aktualności

Ruszają zapisy na Uniwersytet Dzięcięcy przy UTP

Mali Odkrywcy – to my, to my, to my! Pod tym właśnie hasłem rusza 11 edycja Uniwersytetu Dziecięcego przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Gaudeamas dla Małych Odkrywców zabrzmi 25 października o godz. 9.00 w Auditorium Novum UTP.

W tym roku na czeka na małych studentów  m.in. pokaz przygotowany przez WBAiIŚ “Antek podaj cegłę”. Poza tym bedą wykłady z cyklu “Mój przyjaciel zwierzak” czyli: co trzeba wziąć pod uwagę zanim zdecydujemy się na zwierzątko. Dzieci  dowiedzą się na czym polega odpowiedzialna opieka nad czworonogami i z jakimi problemami możemy się zetknąć i jak sobie z nimi radzić.  Kolejne spotnania będą nosiły tytuł “Piernikowe historie”. Młodzi słuchacze  poznają historię piernikowego ciasta i dowiedz,ą się dlaczego warto piec domowe pierniki. Poza tym bedą jeszcze wykłady “Nowoczesna telekomunikacja”  i “Tajemnice wielkich i małych dzikich kotów”. Bedą  też wykłady  o dodatkach do żywności, owadach  oraz  o nowoczesnych robotach i wędrówkach po jaskiniach.

Rodzice w tym czssie będą  mogli dowiedzieć się co nieco o chwastach, warzywach w diecie. Planowane są również spotkania się z psychologiem dziecięcym i dietetykiem. Zapisy ruszają 17 września za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego na stronie www.ud.utp.edu.pl. Informacje: Dział Informacji i Promocji UTP ul. Kaliskiego 7, Bydgoszcz telefon: 52 374-92-74, 374-92-69 e-mail: ud@utp.edu.pl

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker