Aktualności

Powstanie kąpielisko w miejsce glinianki

Kąpielisko powstanie na terenie Parku Akademickiego już w przyszłym roku. Zlokalizowane zostanie w mniejszym zbiorniku wodnym,  przy ulicy Rejewskiego w pobliżu Auchan.

Pobliska polana zostanie przystosowana do organizacji imprez plenerowych. Władze miasta przeznaczyły na realizację tego projektu 5 milionów 815 tysięcy złotych. Tereny Parku Akademickiego należą do skarbu państwa, miasta Bydgoszczy oraz do UTP Wszyscy udziałowcy doszli do porozumienia odnośnie zagospodarowania tych nieużytków.

Mieszkam od urodznia niedaleko glinianek. W Fordonie nie ma żadnego strzeżonego kąpieliska z ratownikami. Ludzie z okolicznych domów kapią się w tych zbiornikach na własne ryzyko. Najgorsze jest to, że dzieci rzychodżą tu pozbawione opieki dorosłych. Wypływają  na środek akwenu i tam  nie mogą liczyć na żadną pomoc – mówi Michał P., mieszkaniec ulicy Fordońskiej.

Koncepcję zagospodarowania tego terenu przygotowała przez Miejska Pracownia Urbanistyczna. Centralnym punktem parku będzie strzeżone kąpielisko z pomostem. W pobliżu powstanie wypożyczalnia sprzętu pływającego i rowerów. Uzupełnieniem całości będzie oraz bar. Planowana jest również budowa w tej strefie  boiska sportowego oraz placu zabaw dla dzieci.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker