Aktualności

„Zakończenie wakacji” z Mateuszem

Tradycyjny Festyn Parafialny „Zakończenie wakacji” odbył się dziś w parafii pw.św Mateusza przy ulicy Skarżyńskiego w Fordonie.

Współorganizatorami Festynu byli:senator Andrzej Kobiak, Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Bydgoszczy, KS Zawisza, Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku, Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa, Kasy Stefczyka, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, Firma Abramczyk, Wydawnictwo Pejzaż oraz Rada Osiedla.

Zabawa rozpoczęła się o godz. 15.30. W programie były m.in. występy zespołów artystycznych oraz zabawy dla całych rodzin. Dla dzieci i młodzieży przygotowano specjalne konkursy z cennymi nagrodami. Wśród nich był laptop, kamery video i aparaty cyfrowe. Na miłośników sportów czekały karnety na mecze Zawiszy i rowery. Łasuchy mogły liczyć na pyszne czekolady lub zestawy rybne. Poza tym na szczęśliwców oczekiwały jeszcze wejściówki do Muzeum Okręgowego w tym Explozeum oraz piękne albumy o Bydgoszczy.

Parafianie podobnie jak w zeszłym roku przynieśli do kawiarenki festynowej własne wypieki. Impreza zakończyła około godz. 20.30 pięknym pokazem sztucznych ogni. Jak co roku zyski z festynu zostaną przekazane na pomoc w zakupie przyborów szkolnych i podręczników dla najbardziej potrzebujących rodzinz Parafii.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker