Aktualności

Akcja z potrzeby serca „Wspieramy Bydgoskie Szpitale”

Po wpłacie 3.300 zł na podane konto,  poczułam ogromną radość i dumę

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ze swoich skromnych emerytur,  wsparli finansowo bydgoskie szpitale.
Ten wyjazd planowano od roku. W maju 2020 r. grupa 46 słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy miała wyjechać do Krynicy Morskiej. Turnus pn. „Aktywny Senior” miał być już 11-ym z kolei. Niestety plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Wyjazd został odwołany. Wobec tego, seniorzy  jednomyślnie postanowili, że wpłacone na wyjazd zaliczki przekażą na akcję „Wspieramy Bydgoskie Szpitale”.
Organizatorką wyjazdu i pomysłodawczynią udzialu w szczytnej akcji była Renata Repińska,  prowadząca  Klub Animacji Kulturalnej „Pegaz”. –  Po wpłacie 3.300 zł na podane konto,  poczułam ogromną radość i dumę z postawy naszych koleżanek i kolegów – mówi inicjatorka hojnej darowizny.

– Serdecznie dziękujemy za wpłatę na akcję „Wspieramy bydgoskie szpitale” organizowane przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy oraz Miasto Bydgoszcz. Wszystkie zebrane środki zostały przekazane bydgoskim szpitalom na zakup niezbędnego sprzętu i materiałów do walki z pandemią. Pomoc w tak trudnej sytuacji jest nieocenionym darem, za który bardzo dziękujemy. W imieniu Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy i Miasta Bydgoszcz, serdecznie dziękuję i życzę dużo zdrowia i spokoju  pisze w podziękowaniu, Zuzanna Simińska z Urzędu Miasta Bydgoszczy, Biuro Komunikacji Społecznej.

Seniorzy KUTW mają ogromne serca i są empatyczni. Zawsze wspierają słabszych i pokrzywdzonych przez los. Każdego roku wspieramy WOŚP. Organizujemy losowe zbiórki pieniędzy np. dla poszkodowanych przez nawałnicę lub  huragany. Nie zapominamy też o ciężko chorych dzieciach. Były więc wspaniałe spotkania mikołajkowe zarówno w szpitalu dziecięcym jak i onkologicznym. Z prezentami byliśmy w Domu Samotnej Matki. Nie zapominamy również o zwierzątkach przebywających w naszym schronisku – opowiada z ogromną satysfakcją Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Fot. Jacek Nowacki, Bożena Sałacińska, internet

 

  Wolny od wirusów. www.avast.com

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker