Aktualności

Akcja z potrzeby serca „Wspieramy Bydgoskie Szpitale”

Po wpłacie 3.300 zł na podane konto,  poczułam ogromną radość i dumę

Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ze swoich skromnych emerytur,  wsparli finansowo bydgoskie szpitale.
Ten wyjazd planowano od roku. W maju 2020 r. grupa 46 słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy miała wyjechać do Krynicy Morskiej. Turnus pn. „Aktywny Senior” miał być już 11-ym z kolei. Niestety plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Wyjazd został odwołany. Wobec tego, seniorzy  jednomyślnie postanowili, że wpłacone na wyjazd zaliczki przekażą na akcję „Wspieramy Bydgoskie Szpitale”.
Organizatorką wyjazdu i pomysłodawczynią udzialu w szczytnej akcji była Renata Repińska,  prowadząca  Klub Animacji Kulturalnej „Pegaz”. –  Po wpłacie 3.300 zł na podane konto,  poczułam ogromną radość i dumę z postawy naszych koleżanek i kolegów – mówi inicjatorka hojnej darowizny.

– Serdecznie dziękujemy za wpłatę na akcję „Wspieramy bydgoskie szpitale” organizowane przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy oraz Miasto Bydgoszcz. Wszystkie zebrane środki zostały przekazane bydgoskim szpitalom na zakup niezbędnego sprzętu i materiałów do walki z pandemią. Pomoc w tak trudnej sytuacji jest nieocenionym darem, za który bardzo dziękujemy. W imieniu Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy i Miasta Bydgoszcz, serdecznie dziękuję i życzę dużo zdrowia i spokoju  pisze w podziękowaniu, Zuzanna Simińska z Urzędu Miasta Bydgoszczy, Biuro Komunikacji Społecznej.

Seniorzy KUTW mają ogromne serca i są empatyczni. Zawsze wspierają słabszych i pokrzywdzonych przez los. Każdego roku wspieramy WOŚP. Organizujemy losowe zbiórki pieniędzy np. dla poszkodowanych przez nawałnicę lub  huragany. Nie zapominamy też o ciężko chorych dzieciach. Były więc wspaniałe spotkania mikołajkowe zarówno w szpitalu dziecięcym jak i onkologicznym. Z prezentami byliśmy w Domu Samotnej Matki. Nie zapominamy również o zwierzątkach przebywających w naszym schronisku – opowiada z ogromną satysfakcją Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Fot. Jacek Nowacki, Bożena Sałacińska, internet

 

  Wolny od wirusów. www.avast.com

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker