Aktualności

W miejsce Mobilisa będzie nowy przewoźnik

Od 1 września mowy przewoźnik, KDD Trans, będzie woził Bydgoszczan na trzech wybranych liniach.

Już za miesiąc linie 55 i 67 będą obsługiwały 12 metrowe Solbusy SM12. Na linię 69 wyjadą nowoczesne, przegubowe Solbusy SM18. Producentem wszystkich autobusów jest lokalny producent z Solca Kujawskiego.

Z najważniejszych zmian na które chciałbym zwrócić uwagę to likwidacja żółtych pojazdów na linii 69. W to miejsce wprowadzimy kolory “bydgoskie”. Nasze pojazdy będą biało- czerwono- niebieskie. Dodatkowe udogodnienia to system komfortu przestrzeni pasażerskiej i “wifi” dla pasażerów– informuje przedstawiciel nowego przewoźnika KDD Trans,Dariusz Gackowski.

Firma zatrudni ok. 100 pracowników. Głównie będą to kierowcy, ale również pracownicy zaplecza technicznego. Nie będziemy przyjmować do pracy wszystkich jak leci. Będziemy szukać ludzi z doświadczeniem i kwalifikacjami – dodaje Gackowski.

Prawdopodobnie baza KDD, zajezdnia autobusowa i zaplecze techniczne, powstanie na placu w pobliżu stacji kolejowej Bydgoszcz Fordon. Dotychczasowy najemca tego terenu, firma Mobilis, będzie świadczył usługi w naszym mieście tylko do końca sierpnia.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker