Aktualności

Szkwał wywrócił jacht na Zalewie Koronowskim. 3 żeglarzy uratowali WOPR-owcy

W czasie regat o Puchar Prezydenta Koronowa na akwenie w okolicach Pieczysk około godziny 13.00 potężny szkwał  wywrócił się jacht Calibta 620. Żeglarzy uratował patrol WOPR. Jacht doholowała do brzegu strażacka motórówka.

Jacht Calibra 620 przewidziany jest dla 4 osób. Jego długość wynosi 620 cm. Podwójna koja dziobowa i dwie kanapki to typowe rozwiązanie. Obszerny i miękko ukształtowany kokpit jest wystarczająco duży, żeby cała załoga mogła w nim spędzić miłe chwile podczas żeglowania. Parametry jachtu i balastu są tak dobrane, żeby spełniał wysokie kryteria bezpieczeństwa.

Na ratunek pływającym w wodzie żeglarzom ruszył patrol WOPR. Zabezpieczający imprezę strażacy odholowali wywróconą jednostkę do bezpiecznej  przystani. Na szczęście nikt nie ucierpiał – informuje aspirant Krystian Pietrzak z Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy.

Organizatorem VII Regat o puchar Burmistrza Koronowa byli Urząd Miejski w Koronowie, Klub Żeglarski „WIND”, MGOK i GS „SCh”. Regaty rozegrano na wodach Zalewu Koronowskiego. Część orgaizacyjna przeprowadzona została na terenie Przystani Klubu Żeglarskiego „WIND” w Romanowie.  W program  były występy artystyczne połaczone z wręczeniem nagród, konkursami, grami biesiadę żeglarską z zespołem „Własny Port”.  

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker