Aktualności

Graty pod śmietnikami. – Gdzie powinny trafić te śmieci? – mieszkanka Fordonu pyta

Stare meble, zniszczony sprzęt agd i rtv pod śmietnikami. Czy tutaj naprawdę jest ich miejsce?

Części szafek i szafy oraz zdemontowanych drzwi, połamane plastikowe krzesła, siedzisko, przemoczone kartony, wiadro, w którym chyba był rozrabiany gips, jeszcze opona od roweru. Oto „kwiatki”, jakie ktoś wyrzucił na śmieci. Nie znalazły się one jednak w pojemnikach na śmieci, tylko obok wiaty śmietnikowej. To obrazek z osiedla Szybowników, naprzeciw wejścia do Przedszkola Nr 43 „U Krecika Szybownika” przy ul. Przybory.

– Czy takie graty i w ogóle śmieci wielkogabarytowe powinny być składowane pod śmietnikami? – pyta nasza czytelniczka, mieszkanka Szybowników. – Wokół są same bloki. Ktoś na pewno widział, jak ktoś inny podrzuca te śmieci. One leżą tutaj przynajmniej od weekendu, czyli jakieś 3-4 dni. Oby dzieci z przedszkola, gdy zaczną nowy rok przedszkolny, nie musiały ich widzieć przy wejściu.

Czysta Bydgoszcz informuje: – Odpady wielkogabarytowe odbieramy raz na kwartał w przypadku nieruchomości jednorodzinnych, zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów, bezpośrednio sprzed posesji, natomiast dwa razy w miesiącu z nieruchomości wielorodzinnych, też zgodnie z harmonogramem i także sprzed posesji.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker