Aktualności

Nie żyje Zbigniew Pawłowicz, były dyrektor Centrum Onkologii w Fordonie

Lekarz, menadżer i polityk. Zmarł Zbigniew Pawłowicz. W tym roku ukończyłby 80 lat.

Zbigniew Pawłowicz pochodził z Ukrainy, urodził się w Kamieniu Koszyrskim pod Wołyniem. Był chirurgiem. Ukończył również ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę zawodową rozpoczął w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, w której wcześniej ukończył medycynę. W 1985 roku Pawłowicz trafił do Bydgoszczy i tutaj pozostał. Rozpoczął pracę w szpitalu wojskowym.

Jest kojarzony przede wszystkim z Centrum Onkologii w Fordonie (wcześniej nosiło nazwę Regionalne Centrum Onkologii). W latach 1996-2014 był jego dyrektorem. To on był również pomysłodawcą powstania w Fordonie Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu, czyli popularnego PARISa w sąsiedztwie Centrum Onkologii. Obiekt m.in. z basenem oddano do użytku w 2013 roku.

Zapisał się także na kartach historii w polityce: jako poseł na Sejm (2015-2019) i senator (2007-2011). Udzielał się w Platformie Obywatelskiej. Był inicjatorem utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, o który walka trwała od 2015 roku przez 5 lat i zakończyła się przegraną.

22 września Zbigniew Pawłowicz ukończyłby 80 lat.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker