Aktualności

Szwedzi najadą Ostromecko

W sobotę i niedzielę, 16 i 17 sierpnia br. w Ostromecku odbędzie się inscenizacja historyczna „Jak to Szwed pod Bydgoszczą wojował”. Najazdowi szwedzkiemu opór stawią  rekonstruktorzy  z Sarmackiego Dziedzictwa. Wstęp wolny

 W ramach widowiska historycznego, pn. „Jak to Szwed pod Bydgoszczą wojował”, oporem staną szwedzkim rajtarom nasi szlachcice z grupy rekonstruktorów Sarmackie Dziedzictwo. Bitwa przypomni wydarzenia z czasów, gdy Szwedzi zajęli dwór Dorpowskich w Ostromecku, dzisiejszy Pałac Stary.

Drugim epizodem historycznym z czasów potopu będą potyczki, które miały miejsce między wojskami Czarneckiego a Szwedami broniącymi się w widłach Wisły i Brdy. Wodą i okopami od wojsk polskich oddzieleni, w ciężkiej bitwie zostali tam zdławieni.

W trakcie imprezy przewidziany jest turniej szabli bojowej oraz turniej łuczniczy. Czas umilać będą zespoły muzyczne i taneczne, wieczorem zapowiadamy koncert plenerowy węgierskiej grupy Szelindek. Przewidujemy wykłady jak i konkurs kulinarny dla rekonstruktorów. Na terenie zespołu pałacowego działać będą kramy z regionalnymi produktami. Odbędzie się pokaz zawodów dawnych, jak kowalstwo czy płatnerstwo. W salach pałacu odbywać się będą konkursy i zabawy dla dzieci oraz ich opiekunów.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker