Aktualności

Rekordowa akcja krwiodawstwa Służby Więziennej z udziałem funkcjonariuszy z okręgu bydgoskiego

Kolejna rekordowa akcja krwiodawstwa, w której udział wzięli funkcjonariusze Służby Więziennej z jednostek penitencjarnych okręgu bydgoskiego.

Funkcjonariusze Służby Więziennej każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem, ale potrafią także pomagać i dzielić się najcenniejszym darem jakim jest krew. Zakończyła się siódma edycja honorowego oddawania krwi w Służbie Więziennej pod hasłem: „Służymy pomocą – mamy to we krwi”. 288 funkcjonariuszy Służby Więziennej z jednostek penitencjarnych okręgu bydgoskiego oddało ponad 134 litry krwi podczas trwania akcji, w tym 10 mundurowych oddało krew dwukrotnie – informuje kpt. Agnieszka Wollmann, rzecznik prasowy Dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy.

Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa organizowana przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej i Zespół ds. Popularyzacji Honorowego Krwiodawstwa w Służbie Więziennej odbyła się pod honorowym patronatem trzech ministerstw: sprawiedliwości, zdrowia i spraw wewnętrznych i administracji. Jej celem była pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych oraz bankach krwi, dodaje kpt. Wollmann.

Akcja trwała od 8 stycznia do 8 marca br. Udział w niej wzięli mundurowi z Aresztu Śledczego w Bydgoszcz, Gdańsku, Starogardzie Gdańskim oraz Wejherowie, a także z Zakładu Karnego nr w Grudziądzu, Inowrocławiu, Koronowie, Kwidzynie i Sztumie oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy.

Oprócz codziennych obowiązków związanych z zapewnieniem ochrony i bezpieczeństwa społeczeństwu, poprzez praworządne i humanitarne wykonywanie kary pozbawienia wolności i tymczasowego aresztowania oraz resocjalizację skazanych funkcjonariusze Służby Więziennej nie pozostają obojętni i wspierają banki krwi, której nie może zabraknąć.

Z roku na rok przybywa w naszych szeregach funkcjonariuszy odznaczonych odznaką ,,Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznaki przyznawane są tym dawcom, którzy oddali min. 20 litrów krwi lub równoważną jej ilość składników krwi. Tym samym przyczynili się w wybitny sposób do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. To przykład bezinteresownej pomocy i jednocześnie dowód na to, że wieloletnie i regularne oddawanie krwi jest bezpieczne. Jeśli uzależnia to tylko od czynienia dobra – dodaje kpt. Agnieszka Wollmann.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker