Aktualności

Medycyna na Politechnice Bydgoskiej. Jest taki plan, ale on nie wszystkim się podoba

Wydział Medyczny ma zostać otwarty na Politechnice Bydgoskiej. "Jeżeli tak się stanie, to Bydgoszcz nigdy nie doczeka się Uniwersytetu Medycznego".

– Medycyna na Politechnice Bydgoskiej to kolejny impuls do rozwoju uczelni, miasta i regionu. Mamy świadomość, że realizacja tego celu wymaga odpowiedniej kadry, zaplecza infrastrukturalnego oraz środków finansowych. Pierwsze prace i rozmowy w tym zakresie się toczą – przekazał przed weekendem prof. Marek Adamski, rektor Politechniki Bydgoskiej.

Rektor szczegółów na razie nie podaje. Nieoficjalnie wiadomo, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to medycyna na PB zostanie uruchomiona już w 2024 roku. Politechnika Wrocławska jako pierwsza tego rodzaju uczelnia wnioskowała o utworzenie kierunku lekarskiego. Drugą politechniką w Polsce, która miałaby wydział medyczny, byłaby politechnika w Bydgoszczy.

Niektórzy bydgoszczanie oraz studenci i przyszli studenci twierdzą, że otwarcie medycyny na PB się nie powiedzie i doszukują się politycznego tła. – Na uroczystości otwarcia kolejnego budynku dydaktycznego, na jakiej poinformowano o medycynie, pokazali się głównie politycy Prawa i Sprawiedliwości. Zbliża się kampania wyborcza. Zbierają głosy poparcia – zaznaczają komentujący.

Inni sądzą, że uruchomienie kierunku lekarskiego przekreśli na zawsze zamiar powstania w naszym mieście Uniwersytetu Medycznego, a o taki walczyliśmy. Dla przypomnienia – Zbigniew Pawłowicz, były dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy, jednocześnie były senator i poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej, zabiegał o powołanie w Bydgoszczy Uniwersytetu Medycznego. Starania, rozpoczęte w 2014 roku, trwały około 7 lat. Zakończyły się niepowodzeniem.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker