Aktualności

Piękny gest osadzonych z ZK w Fordonie. Zbiórka nakrętek dla 4-letniej Olgi

Celem zbiórki była pomoc 4 letniej Oldze w walce z chorobą

Zakład Karny w Bydgoszczy-Fordonie przystąpił do akcji zbiórki plastikowych nakrętek zorganizowanej przez Urząd Miasta w Bydgoszczy przy współpracy z Międzygminnym Kompleksem Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.

Zbiórka, której celem była pomoc 4 letniej Oldze w walce z chorobą, rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku i trwała do 15 maja. Funkcjonariusze oraz osadzeni z fordońskiej jednostki chętnie przyłączyli się do akcji i udało się uzbierać 36 kg plastikowych nakrętek, które zostały przekazane pracownikom firmy ProNatura. Zaangażowanie osób pozbawionych wolności w tego typu przedsięwzięcia kształtuje ich proekologiczne  postawy, uświadamia istotę ochrony środowiska, a także wyzwala w nich chęć pomocy potrzebującym.

 Życzymy dużo zdrowia

Olga urodziła się 22 października 2015 r. Ma zdiagnozowaną genetyczną chorobę metaboliczną hiperglicynemię nieketotyczną i padaczkę lekooporną, która w wyniku zaburzeń metabolizmu glicyny w ośrodkowym układzie nerwowym uszkadza jej mózg i uniemożliwia prawidłowy rozwój. Aby Olga mogła w miarę swoich możliwości normalnie funkcjonować wymaga stałej wysokospecjalistycznej opieki, leczenia i rehabilitacji oraz specjalistycznych sprzętów wspomagających jej rozwój psychoruchowy. Olga dzielnie walczy z chorobą, a jej stan poprawia się dzięki rehabilitacji. Na co dzień jest pogodną dziewczynką, która każdego dnia walczy o lepsze jutro.

Tekst/zdjęcia: kpt. Daniel Guzman

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker