Aktualności

Zła wiadomość dla mieszkańców FSM. Rachunki za ogrzewanie w górę o około 40 procent

Podwyżki opłat dla mieszkańców Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Od lutego 2023 ogrzewanie drożeje o około 40 procent.

– Dotychczas co miesiąc płaciłam prawie 560 złotych czynszu za trzypokojowe mieszkanie – opowiada mieszkanka osiedla Przylesie. – Po nowemu, czyli po podwyżce opłat za ogrzewanie, czynsz ma wynieść około 680 zł. Czekam na informację ze spółdzielni w tej sprawie.

Wszyscy lokatorzy bloków, należących do Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w najbliższych dniach (na przełomie stycznia i lutego 2023) dostaną ze spółdzielni pisma o podwyżkach za ogrzewanie.

– Zarząd Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (…) podjął decyzję o wprowadzeniu od dnia 1 lutego 2023 roku nowych stawek opłat za centralne ogrzewanie, przy zastosowaniu wzrostu średnio o około 40% netto”. Językiem mniej urzędowym – koszty ogrzewania wzrosną o jakieś 40 procent. Uwaga: to nie czynsz będzie wyższy o wspomniane 40 proc., tylko opłata za ogrzewanie, będąca jednym ze składników czynszu. Tym samym wzrośnie czynsz, ale nie o te 40 proc.

To nie wszystko. Zmianie ulegną również kwoty za podgrzanie wody. W spółdzielni przypominają, że nie jest ona dostawcą ciepła: – Jesteśmy jedynie pośrednikiem w przekazywaniu opłat i nie mamy żadnego realnego wpływu na ich wysokość. Jest to opłata niezależna od spółdzielni.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker