Aktualności

„Zapewnijcie ludziom ludzkie warunki”. W tych miejscach w Fordonie bezdomni znajdą pomoc

Policja sprawdza, gdzie koczują bezdomni. Schronisko i noclegownia w Fordonie mają miejsca.

Nocą temperatura wynosi nawet minus 10 stopni Celsjusza. W dzień termometry wskazują niewiele powyżej 0. Bezdomni, którzy do tej pory uparcie omijali schronisko (głównie dlatego, że są uzależnieni od alkoholu, a w placówce obowiązuje zakaz picia), teraz zmieniają zdanie. Zima wypycha ich do schroniska albo noclegowni.

Policjanci i strażnicy miejscy sprawdzają miejsca pobytu osób bezdomnych. Są to zazwyczaj pustostany, altanki na terenie ogródków działkowych, wiaty śmietnikowe, przystanki MZK. Niektórzy bezdomni nocują nawet w dziurach, wykopanych w ziemi.

Funkcjonariusze zwracają się również do bydgoszczan o przekazywanie służbom informacji o bezdomnych, których życie może być zagrożone ze względu na niskie temperatury. Kto zaobserwuje kogoś w potrzebie, niech zadzwoni pod numer alarmowy 112 lub na nr policji, 997.

Przypominamy adresy placówek dla osób bezdomnych w Bydgoszczy. W Starym Fordonie działają dwie placówki na jednym terenie. To schronisko i noclegownia dla mężczyzn (ul. Fordońska 422, tel. 52 343 93 40). W pobliżu, tzn. na Bartodziejach, jest prowadzone Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet (ul. Polanka 9, tel. 52 372 22 57).

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker