Aktualności

Lodowisko w Fordonie czynne od początku listopada

Lodowisko w Fordonie - reaktywacja. Zaprasza od 2 listopada

Od 2 listopada, o ile pogoda nie spłata figla i nie będzie zbyt ciepło, lodowisko w Fordonie powita pierwszych łyżwiarzy. Niedługo tafla pokryje się wodą, która będzie zamrażana. – W dniach 25-26 października na boisku przy ul. Golloba 7 planujemy wylać wodę. Lodowisko dostępne powinno być od 2 listopada, ten termin może zostać nieco przesunięty. Wszystko zależy od temperatur. Jeśli będzie ciepło, lód po prostu nie zamarznie – wyjaśnia Michał Jarocha z Bydgoskiego Centrum Sportu.

Lodowisko w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 65 na osiedlu Szybowników w Fordonie czynne będzie w godzinach popołudniowych (w dzień służyć będzie uczniom, którzy korzystać z niego będą w ramach zajęć z W-F). W dni wolne od pracy ślizgawka będzie dostępna od rana. Przy lodowisku czynna będzie wypożyczalnia sprzętu, jeżeli ktoś dopiero uczy się jeździć i nie ma własnych łyżew, może więc skorzystać z takiej oferty.

Plan zakłada, że lodowisko w Fordonie będzie otwarte do końca marca przyszłego roku. Niemal cały rok działa drugie lodowisko w Bydgoszczy – w nowym „Torbydzie” w Śródmieściu. Zainteresowanie jest ogromne, a do obiektu zjeżdżają miłośnicy łyżew z całego województwa.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker