Aktualności

Modernizacja Rynku w Starym Fordonie.

Rewitalizacja Rynku w Starym Fordonie to koszt ponad 7 mln zł.

Zakończone zostały wszystkie prace podziemne. Układana jest już nawierzchnia oraz montowana fontanna w centralnej części rynku.Nadal też trwają prace przy rewitalizacji pobliskich uliczek i terenów zielonych pomiędzy ulicą Bydgoską i brzegiem Wisły.

W tym tygodniu betonowana była płyta przyszłej fontanny. Docelowo będzie ona miała formę płytkiej, 5-centymetrowej niecki o średnicy ok. 22 metrów. W późniejszym etapie zamontowane zostaną jeszcze dysze i elektronika.Na płycie rynku prowadzone są też prace przy układaniu nawierzchni i odwodnieniu.
Pomnik Poległych który został przesunięty bliżej kościoła, został już oczyszczony a jego brakujące i zniszczone elementy uzupełnione. Zostanie on jeszcze dodatkowo zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi. Konstrukcja wykonana z piaskowca, nie jest bowiem najtrwalsza.
Na terenie inwestycji zakończyły się już prace archeologiczne.
Obecnie trwa przygotowanie wariantowej koncepcji wyeksponowania tzw. „grobu popielnicowego”(sprzed 2500 lat). Został on odnaleziony w tym miejscu w trakcie prac archeologicznych.
Rozważane są różne lokalizacje zarówno w obszarze płyty, jak i poza nią. Po wykonaniu wszystkich robót przy nawierzchni pojawią się jeszcze dodatkowo lampy uliczne, więcej zieleni, mała architektura oraz szereg innych rozwiązań podnoszących estetykę tego miejsca.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker