Aktualności

Na cmentarzach uważaj na kradzieże

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Już za kilka dni „Wszystkich Świętych”. Każdego roku z okazji Święta Zmarłych na drogach dojazdowych do cmentarzy i głównych trasach komunikacyjnych panuje większy ruch. Nie tylko na drogach dojazdowych, ale również na cmentarzach możemy spotkać policyjne patrole, które zwracają uwagę na akty wandalizmu czy kradzieże.

W tym roku już w weekend poprzedzający Święto Zmarłych policjanci przy bydgoskich cmentarzach będą patrolować ulice oraz nekropolie poprzez dodatkowe patrole piesze. Już od początku tego tygodnia wiele osób wybiera się na groby swoich bliskich. W tych dniach funkcjonariusze mają za zadanie czuwać nad bezpieczeństwem osób przebywających na cmentarzach i w ich okolicach. Policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby, które mogą dokonywać kradzieży mienia z nagrobków, kradzieży kieszonkowych czy aktów wandalizmu.

Jednak w tym szczególnym okresie bezpieczeństwo na drogach i cmentarzach nie zależy tylko od samych policjantów. Pamiętajmy, że to każdy z nas winien zadbać o bezpieczeństwo swoje, bliskich i swojego mienia. Warto tu przypomnieć pewne podstawowe zasady:

  • w czasie wzmożonego ruchu w rejonie cmentarza zachowajmy ostrożność i rozwagę,
  • auta parkujmy tak, aby nie utrudniały ruchu innym pojazdom i pieszym,
  • pilnujmy torebek, saszetek i ich zawartości, nie pozostawiajmy ich bez nadzoru przy nagrobkach,
  • jeśli zauważymy na cmentarzu lub w jego rejonie podejrzane osoby powiadommy o tym najbliższy patrol policji lub przekażmy nasze spostrzeżenia telefonicznie,
  • pamiętajmy o przechodzeniu przez jezdnie tylko w miejscach do tego wyznaczonych,
  • nie zabierajmy ze sobą dużej gotówki oraz kosztowności – w komunikacji miejskiej może być tłoczno, co sprzyja tzw. kradzieżom kieszonkowym.

W najbliższych dniach w  okolicach cmentarzy będzie tłoczno, dlatego należy zwrócić uwagę, aby bezpiecznie dojechać na groby najbliższych i wrócić do domu. Pamiętajmy o prawidłowym parkowaniu swoich pojazdów, przede wszystkim zgodnym z przepisami, ale także w sposób, który nie utrudni poruszania się innym.

Przypominamy, że w dniu Święta Zmarłych na drogach w pobliżu cmentarzy może zmienić się organizacja ruchu. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe oraz bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez policjantów.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker