Aktualności

Na cmentarzach uważaj na kradzieże

Już za kilka dni „Wszystkich Świętych”. Każdego roku z okazji Święta Zmarłych na drogach dojazdowych do cmentarzy i głównych trasach komunikacyjnych panuje większy ruch. Nie tylko na drogach dojazdowych, ale również na cmentarzach możemy spotkać policyjne patrole, które zwracają uwagę na akty wandalizmu czy kradzieże.

W tym roku już w weekend poprzedzający Święto Zmarłych policjanci przy bydgoskich cmentarzach będą patrolować ulice oraz nekropolie poprzez dodatkowe patrole piesze. Już od początku tego tygodnia wiele osób wybiera się na groby swoich bliskich. W tych dniach funkcjonariusze mają za zadanie czuwać nad bezpieczeństwem osób przebywających na cmentarzach i w ich okolicach. Policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby, które mogą dokonywać kradzieży mienia z nagrobków, kradzieży kieszonkowych czy aktów wandalizmu.

Jednak w tym szczególnym okresie bezpieczeństwo na drogach i cmentarzach nie zależy tylko od samych policjantów. Pamiętajmy, że to każdy z nas winien zadbać o bezpieczeństwo swoje, bliskich i swojego mienia. Warto tu przypomnieć pewne podstawowe zasady:

  • w czasie wzmożonego ruchu w rejonie cmentarza zachowajmy ostrożność i rozwagę,
  • auta parkujmy tak, aby nie utrudniały ruchu innym pojazdom i pieszym,
  • pilnujmy torebek, saszetek i ich zawartości, nie pozostawiajmy ich bez nadzoru przy nagrobkach,
  • jeśli zauważymy na cmentarzu lub w jego rejonie podejrzane osoby powiadommy o tym najbliższy patrol policji lub przekażmy nasze spostrzeżenia telefonicznie,
  • pamiętajmy o przechodzeniu przez jezdnie tylko w miejscach do tego wyznaczonych,
  • nie zabierajmy ze sobą dużej gotówki oraz kosztowności – w komunikacji miejskiej może być tłoczno, co sprzyja tzw. kradzieżom kieszonkowym.

W najbliższych dniach w  okolicach cmentarzy będzie tłoczno, dlatego należy zwrócić uwagę, aby bezpiecznie dojechać na groby najbliższych i wrócić do domu. Pamiętajmy o prawidłowym parkowaniu swoich pojazdów, przede wszystkim zgodnym z przepisami, ale także w sposób, który nie utrudni poruszania się innym.

Przypominamy, że w dniu Święta Zmarłych na drogach w pobliżu cmentarzy może zmienić się organizacja ruchu. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe oraz bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez policjantów.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker