Aktualności

Fordon zyska kolejne ścieżki rowerowe. Dowiedz się w jakim miejscu!

Wzdłuż ulicy Fordońskiej powstanie ścieżka rowerowa.

W listopadzie rozpocznie się pierwszy etap rozbudowy ulicy Fordońskiej o drogi rowerowe. W pierwszej kolejności zostaną przebudowane i wyremontować istniejące odcinki chodników. Ścieżka powstanie wzdłuż ul. Fordońskiej, od ul. Kaplicznej do ul. Sochaczewskiej. Kolejne odcinki wybudowane zostaną od torów kolejowych do ul. Wiślanej. Łączna długości trasy to ponad 1300 metrów. Umożliwi to bezpieczną i wygodną jazdę rowerem.

Wszystkie inwestycje związane z infrastrukturą rowerową są opiniowane przez środowiska rowerzystów. Jeszcze w listopadzie przebudowane zostaną odcinki istniejących ciągów. Zostaną one poszerzone do 3 metrów, by bezpiecznie mogli korzystać z nich piesi i rowerzyści. Na nawierzchni zastosowany zostanie asfaltobeton. Tym samym nową nawierzchnię zyska ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Fordońskiej od ul. Kaplicznej do ul. Sochaczewskiej oraz dalej kolejne odcinki od torów kolejowych do ul. Wiślanej o łącznej długości ponad 1300 metrów. Na powyższym odcinku do przebudowy pozostaną jeszcze: skrzyżowanie Fordońskiej z Sochaczewską, przebudowa infrastruktury w pobliżu węzła Fordońska – Rejewskiego.

Trwają przygotowania do II etapu prac czyli ogłoszenia przetargu na koncepcję dla brakujących odcinków dróg rowerowych od Kaplicznej do Wiślanej (wraz z kładką pieszo-rowerową i obejściem przystanku przy ul. Wiślanej) oraz budową dalszego odcinka w kierunku Parku Milenijnego (przy moście Fordońskim).
Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker