Aktualności

Charytatywne festyny z policyjnym POLFINKIEM

Do akcji podczas festynów włączył się również policyjny POLFIN, z którym dzieci robiły sobie zdjęcia.

W miniony weekend policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy uczestniczyli w dwóch festynach charytatywnych, których organizatorami było Stowarzyszenie Uśmiech Nadziei Dzieciom oraz Służba Więzienna z Koronowa.

W minioną sobotę (04.09.2021) w Bydgoszczy odbył się Charytatywny Festyn dla Dzieci z Oddziału Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr A. Jurasza, którego organizatorem było Stowarzyszenie Uśmiech Nadziei Dzieciom. Celem festynu było zebranie pieniędzy na remont świetlicy dla dzieci przebywających w szpitalu.

Natomiast wczoraj (05.09.2021) w Koronowie odbył się festyn charytatywny pn. ,,Razem postawmy Miłosza na nogi”, który został zorganizowany przez Służbę Więzienną z Koronowa. Celem akcji było zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację młodego mieszkańca Koronowa, który uległ poważnemu wypadkowi jeżdżąc na rowerze. Podczas festynu został zorganizowany mecz piłki nożnej dla mieszkańców gminy, do którego zaproszeni zostali przedstawiciele służb mundurowych. Udział w meczu wzięli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Koronowie oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji. Ich rywalami w meczu byli mieszkańcy gminy. Akcję wsparły swoją obecnością również medalistki Igrzysk Olimpijskich w Tokio Iga Baumgart- Witan oraz Helena Wiśniewska, a także Aneta Stankiewicz.

W obu akcjach nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, którzy na stoisku promocyjnym rozmawiali z dziećmi i dorosłymi na temat bezpieczeństwa m. in. pieszych, rowerzystów oraz kontaktu z psem. Dzieci jak i dorośli otrzymali od policjantów gadżety policyjne oraz elementy odblaskowe (opaski i kamizelki). Funkcjonariusze zaprezentowali odwiedzającym sprzęt policyjny będący na wyposażeniu komendy. Duże zainteresowanie wzbudzało wyposażenie walizki kryminalistycznej, która na co dzień jest wykorzystywana do pracy policyjnego technika kryminalistycznego z bydgoskiej komendy.

Autor: mł. asp. Rafał Wohlfeil WP KMP w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker