Aktualności

Przedszkole nr 22 w Nowym Fordonie będzie EKO

Przedszkole nr 22 w Nowym Fordonie to kolejna placówka, którą RATUSZ  zmodernizuje w oparciu o nasz program „Ekoszkoła i ekoprzedszkole”. Budynek po zakończeniu prac zużyje mniej energii, zyska nową elewację i stanie się przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami.

Przedszkole zaczęło działać już w 1948 roku.  Do 2013 roku  placówka funkcjonowała w Śródmieściu w kamienicy przy ul. Paderewskiego 2. Po przeprowadzce do piętrowego  budynku przy ul. Piwnika-Ponurego   3 na osiedlu Bohaterów znacznie poprawiły się warunki dla dzieci i. Przedszkole zyskało nie tylko dodatkowe sale, ale także  duży plac zabaw. Placówka realizuje wiele ciekawych projektów. Przybliża między inny obraz kraju poprzez sztukę ludową wybranych regionów. Posiada bogatą bazę dydaktyczną, stroje ludowe dla dzieci, oryginalne eksponaty zdobniczej sztuki ludowej. W edukacji poprzez zabawę pomagają wiedza i duże doświadczenie personelu . Przedszkole ma 145 miejsc w 6 grupach wiekowych dla dzieci od 3 do 6 lat.

Inwestycja w Nowym Fordonie polegać będzie na gruntownej termomodernizacji (docieplenie ścian, stropodachu). Ograniczy to duże straty ciepła. Przy wejściu głównym przewidziano montaż podnośnika dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo  modernizowane będą instalacje wewnętrzne (elektroenergetyczne, wodociągowe, kanalizacyjne, C.O, gazowa oraz wentylacji mechanicznej). Budynek zyska też nową elewację. Na dachu ustawione zostaną panele fotowoltaiczne produkujące prąd z energii słonecznej. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych. Zajmą one po podpisaniu umowy około roku.  Zależy nam na solidnym wykonaniu, dlatego w czasie postępowania oprócz ceny wysoko oceniane będą oferty zakładające wydłużenie gwarancji do 7 lat.

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker