Aktualności

Fordoński lekkoatletyczny orlik otrzyma trybuny

leca kolejny etap prac przy lekkoatletycznym orliku w Nowym Fordonie. Stadion przy ul. Piwnika Ponurego na osiedlu Bohaterów w dwóch sektorach zyska zupełnie nowe trybuny. Zadanie do realizacji w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim wybrali mieszkańcy.

 Zgodnie z projektem nowej trybuny zostaną zamontowane w dwóch sektorach.  Siedziska będą w kolorach żółtym i niebieskim, czyli  w barwach Wisły Fordon, której młodzieżowe drużyny rozgrywają tam mecze.

W zakres zadania wchodzi również między innymi remont nawierzchni widowni i ciągów ewakuacyjnych, które zostaną też poszerzone. Na realizację inwestycji zabezpieczamy ponad 400 tysięcy złotych. Obiektem zarządza Zespół  Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego. 

W ubiegłym roku zakończyła się przebudowa głównej płyty obiektu na lekkoatletyczny orlik. W ramach zadania  części lekkoatletycznej zmodernizowana została bieżnia prosta z 4 torami o długości około 100 metrów. Odnowiliśmy też bieżnię okólną o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne przystosowaliśmy do trenowania skoków wzwyż. Na drugim powstała rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej wytyczyliśmy skocznię do skoków w dal. Do gry zachęca również nowa murawa boiska piłkarskiego.

Na osiedlu Bohaterów zbudowany został m.in. nowoczesny skatepark, plac zabaw oraz piłkarski orlik. Powstała także osiedlowa sala widowiskowa  czyli Hangar Kultury. U podnóża fordońskich górek budowana będzie również rekreacyjna trasa spacerowo-rowerowa – Wielka Pętla Fordonu.

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker