Aktualności

Na terenie województwa policjanci przeprowadzili działania pn. „Prędkość”.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

 Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, przede wszystkim w obszarze zabudowanym. W działaniach wzięło udział 234 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 1 333 pojazdy i ujawnili 662 przypadki przekroczeń dozwolonej prędkości.

Głównym celem przeprowadzonych wojewódzkich działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną szybkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwracali szczególną uwagę na:

  • stan trzeźwości kierujących,
  • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
  • stan techniczny pojazdów,
  • przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Akcja „Prędkość” prowadzona jest cyklicznie, a jej głównym celem jest walka z „piratami drogowymi”. Działania trwały od 6.00 do 22.00. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker