Aktualności

Akcja wszystkich służb na Białym Targowisku w Fordonie

W ostatnich dniach niemal wszystkie służby mundurowe podejmowały zintensyfikowane akcje na Białym Targowisku przy ul. Pelplińskiej.   Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili zakrojoną na szeroką skalę akcję.  Była ona ukierunkowaną na wprowadzanie do obrotu nielegalnych wyrobów oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi.

W tym samym czasie Straż Miejska i Policja przeprowadzała kontrole  celem uporządkowania kwestii niewłaściwego parkowania i blokowania ulic:Rataja i Pelplińskiej.Zarówno Straż Miejska, jak Policja wystawiły już kilkadziesiąt mandatów karnych za łamanie przepisów o ruchu drogowym.

W trakcie licznych kontroli przeprowadzonych na targowisku przy ul. Pelplińskiej mundurowi Służby Celno-Skarbowej zatrzymali m.in. obywatela Rumunii.  Sprzedawał on ubrania z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Były to bluzy, spodnie dresowe, czapki, kominy, a także bielizna.
Funkcjonariusze zabezpieczyli 118 sztuk podróbek. Towar był wyłożony na straganie.  Spora część została ujawniona również w zaparkowanym nieopodal targowiska, samochodzie należącym do obcokrajowca. Obywatelowi Rumunii  grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker