Aktualności

Dzień Dawcy Szpiku w  ZK w Fordonie

Z okazji Dnia Dawcy Szpiku, który obchodzony jest 13 października funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Bydgoszczy-Fordonie podjęli inicjatywę rejestracji i dołączenia do bazy potencjalnych Dawców szpiku.

Na świecie co 35 sekund, a w Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że ma nowotwór krwi. Taka informacja może dotrzeć do rodziców małych dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Wiek tutaj nie ma znaczenia. Wiek także nie ma znaczenia, aby pomóc potrzebującym. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych.

13 października jest dniem wyjątkowym. To właśnie wtedy obchodzony jest Dzień Dawcy Szpiku. Jest jedną z wielu okazji, aby pomóc osobom potrzebującym. W związku z tym po raz kolejny fordońscy funkcjonariusze Służby Więziennej ruszają z pomocą innym. W jednostce przeprowadzono rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Każda zarejestrowana osoba jest bardzo ważna, ponieważ może okazać się tą jedyną na całym świecie, zgodną pod względem genetycznym, z Pacjentem walczącym o życie.

Jeśli telefon milczy, to nie jest powód do zmartwień! Oznacza to, że „bliźniak genetyczny” jest zdrowy i jest to powód do radości!

Tekst/ zdjęcia: st.szer. Joanna Szadziul

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker