Aktualności

Na Wiaduktach Warszawskich w godzinach szczytu będą się tworzyć gigantyczne korki

Na obiektach  zostaną wprowadzone zwężenia i ograniczenia prędkości do 30 km/h

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy informuje.  Od 9 października 2020r  na dwóch wiaduktach Warszawskie w trosce o bezpieczeństwo kierowców podjęte zostaną działania polegających na ograniczeniu obciążenia dynamicznego konstrukcji. Pojazdy samochodowe będą poruszały się  w obu kierunkach wyłącznie prawymi pasami jezdni . Wprowadzone zostaną również ograniczenia prędkości do 30 km/h. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać kilka miesięcy

Wiadukty Warszawskie w ciągu ulicy Fordońskiej  zostały oddane do użytku w 1973 r.  Pierwszy kapitalny remont  23 przęsłowe mosty o  długości 430 i 436 metrów przeszły w latach 2007/2008. Konstrukcja już 13 lat temu nosiła znamiona zbyt intensywnego użytkowania i postępującej degradacji. Teraz są w jeszcze gorszym  stanie technicznym.

W związku z zaistniałą sytuacją mogą tworzyć się korki, szczególnie w szczytach komunikacyjnych. Apelujemy więc do mieszkańców o wcześniejsze zaplanowane podróży do centrum lub Fordonu drogami alternatywnymi lub skorzystanie ze znacznie szybszego transportu jakim jest komunikacja tramwajowa.

Obecnie obiekt w znacznej części tj. nawierzchnie jezdni jak i spód konstrukcji wizualnie są w dobrym stanie, jednak po odkuciu zewnętrznych warstw betonu na podporach, uwidaczniają się mocno skorodowane i uszkodzone zębem czasu elementy.

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker