Aktualności

Zimą, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna basen przy ul. Kromera udostępniony zostanie uczniom i mieszkańcom.

Koszt prac budowlanych wyniósł ponad 33 mln zł.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Wykonawca przygotowuje się do pierwszych odbiorów na nowym basenie na  os.Tatrzańskim. Zimą, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna obiekt udostępnimy uczniom i mieszkańcom. W grudniu zakończy się również budowa parkingu przed nowym obiektem.

 Basen powstaje na działce pomiędzy salą sportową przy SP nr 67 i terenami rekreacyjnymi zagospodarowanymi w poprzednich latach (między ulicą Jarużyńską i Pod Reglami). Zbudowano tam między innymi boiska, siłownię plenerową, zestaw kalisteniki, miejsca odpoczynku pod wiatą i zadaszeniem żaglowym oraz miasteczko ruchu rowerowego. Rozbudowano też plac zabaw.

Przy kompleksie powstaje jeszcze parking wraz z drogą dojazdową od strony ul. Jarużyńskiej. W I etapie w budowie jest 60 stanowisk dla samochodów i 1 dla autokaru. .

Trzeci fordoński basen to duży 3-kondygnacyjny obiekt o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa to blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzą: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą  rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu,  jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni powstało 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (2 sauny) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Zdjęcia z drona: M. Zaborowski

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker