Aktualności

Zimą, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna basen przy ul. Kromera udostępniony zostanie uczniom i mieszkańcom.

Koszt prac budowlanych wyniósł ponad 33 mln zł.

Wykonawca przygotowuje się do pierwszych odbiorów na nowym basenie na  os.Tatrzańskim. Zimą, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna obiekt udostępnimy uczniom i mieszkańcom. W grudniu zakończy się również budowa parkingu przed nowym obiektem.

 Basen powstaje na działce pomiędzy salą sportową przy SP nr 67 i terenami rekreacyjnymi zagospodarowanymi w poprzednich latach (między ulicą Jarużyńską i Pod Reglami). Zbudowano tam między innymi boiska, siłownię plenerową, zestaw kalisteniki, miejsca odpoczynku pod wiatą i zadaszeniem żaglowym oraz miasteczko ruchu rowerowego. Rozbudowano też plac zabaw.

Przy kompleksie powstaje jeszcze parking wraz z drogą dojazdową od strony ul. Jarużyńskiej. W I etapie w budowie jest 60 stanowisk dla samochodów i 1 dla autokaru. .

Trzeci fordoński basen to duży 3-kondygnacyjny obiekt o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa to blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzą: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą  rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu,  jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni powstało 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (2 sauny) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Zdjęcia z drona: M. Zaborowski

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker