Aktualności

Przebudowa istniejącego placu zabaw na osiedlu Tatrzańskim, koło SP 67

Zadanie jest realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski

Ratusz zlecił prace związane z przebudową istniejącego placu zabaw na osiedlu Tatrzańskim. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 67 przy ul. Kromera powstanie miejsce do zabawy z osobnymi strefami dla starszych i młodszych dzieci.

Teren rekreacyjny zajmujący powierzchnię 350 metrów kwadratowych zamieni się w dwustrefowy plac zabaw. Strefa zabaw przeznaczona dla starszych dzieci zostanie wyposażona w urządzenie do wspinania się po linach, karuzelę, kopalnię piasku oraz huśtawkę typu bocianie gniazdo. W strefie dla maluchów pojawi się zestaw zabawowy z motywami zwierzęcymi oraz zjeżdżalnią, a także zadaszona piaskownica. Istniejące stoły do gry w szachy zostaną przeniesione.

Rozbudowa placu zabaw przewiduje utworzenie także strefy z torem do gier terenowych (bule, molkky). Zakłada się także montaż trampoliny do skakania. Na placu zabaw znajdą się elementy małej architektury – ławki i kosze na śmieci. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na realizację tego zadania.

Na terenie rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej nr 67 również w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski powstały już inne atrakcje dla mieszkańców. Zamontowano już urządzenia siłowni zewnętrznej oraz zestaw kalisteniczny. Urządzony zostanie również kącik dla seniorów, a w nim drewniana wiata z miejscem do odpoczynku. Wcześniej na tym terenie powstał m.in. plac zabaw oraz miasteczku ruchu drogowego.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker