Aktualności

Policjanci z Fordonu kontrolowali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust oraz nosa przez pasażerów

Za lekceważenie tego obowiązku grozi mandat w wysokości do 500 zł, a nawet kara do 30 ty

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Fordońscy policjanci kontrolowani kwestię przestrzegania obowiązku zakrywania ust oraz nosa przez pasażerów. Przypominali podróżującym mieszkańcom Fordonu o konieczności stosowania się do pozostałych nakazów.  Kontrolowali też zalecenia dotyczące przemieszczania się środkami komunikacji publicznej. Za lekceważenie tego obowiązku grozi mandat karny w wysokości do 500 zł. Kara nałożona przez przez SANEPID może wynieść nawet 30 tys. zł

W dniach od 8 do 10 września br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Fordonie codziennie kilkukrotnie w ciągu dnia, w godzinach szczytu w komunikacji publicznej dokonywali kontroli przestrzegania obowiązku zakrywania ust oraz nosa przez pasażerów. Ponadto mundurowi przypominali podróżującym mieszkańcom Fordonu i nie tylko o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej, a związanych ze zwalczaniem koronawirusa. Funkcjonariusze tłumaczyli, dlaczego tak ważne jest zakrywanie ust oraz nosa w tramwaju i w autobusie.

Przypominamy, że za lekceważenie tego obowiązku grozi mandat karny w wysokości do 500 zł, a nawet kara nałożona przez sanepid do 30 tys. zł. Łącznie przez okres trzech dni policjanci skontrolowali 53 autobusy i 18 tramwajów. W trakcie kontroli ujawniono kilkanaście wykroczeń, które dotyczyły nieprawidłowo założonych maseczek, głównie dotyczyło to niezakrywania nosa. Wobec tych osób policjanci zastosowali pouczenia – informuje  asp. szt. Łukasz Lewandowski.

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker