Aktualności

Policjanci z Fordonu kontrolowali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust oraz nosa przez pasażerów

Za lekceważenie tego obowiązku grozi mandat w wysokości do 500 zł, a nawet kara do 30 ty

Fordońscy policjanci kontrolowani kwestię przestrzegania obowiązku zakrywania ust oraz nosa przez pasażerów. Przypominali podróżującym mieszkańcom Fordonu o konieczności stosowania się do pozostałych nakazów.  Kontrolowali też zalecenia dotyczące przemieszczania się środkami komunikacji publicznej. Za lekceważenie tego obowiązku grozi mandat karny w wysokości do 500 zł. Kara nałożona przez przez SANEPID może wynieść nawet 30 tys. zł

W dniach od 8 do 10 września br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Fordonie codziennie kilkukrotnie w ciągu dnia, w godzinach szczytu w komunikacji publicznej dokonywali kontroli przestrzegania obowiązku zakrywania ust oraz nosa przez pasażerów. Ponadto mundurowi przypominali podróżującym mieszkańcom Fordonu i nie tylko o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej, a związanych ze zwalczaniem koronawirusa. Funkcjonariusze tłumaczyli, dlaczego tak ważne jest zakrywanie ust oraz nosa w tramwaju i w autobusie.

Przypominamy, że za lekceważenie tego obowiązku grozi mandat karny w wysokości do 500 zł, a nawet kara nałożona przez sanepid do 30 tys. zł. Łącznie przez okres trzech dni policjanci skontrolowali 53 autobusy i 18 tramwajów. W trakcie kontroli ujawniono kilkanaście wykroczeń, które dotyczyły nieprawidłowo założonych maseczek, głównie dotyczyło to niezakrywania nosa. Wobec tych osób policjanci zastosowali pouczenia – informuje  asp. szt. Łukasz Lewandowski.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker