Aktualności

Ostromecko zamieni się w plan filmowy najnowszego obrazu Wojciecha Smarzowskiego

ZPP w Ostromecku będzie zamknięty dla zwiedzajacych do 2 listopada br

W przyszłym tygodniu ZPP Ostromecko zamieni się w plan filmowy najnowszego obrazu Wojciecha Smarzowskiego – „W2”.   Od najbliższego poniedziałku, 14 września cały Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku zostanie zamknięty dla zwiedzających aż do 2 listopada 2020 r. włącznie.
 
Nadchodzący weekend jest więc ostatnim w najbliższym czasie, w którym bydgoszczanie  mogą spędzić w nim ten jesienny czas. Załączam notkę prasową dotyczącą  dnia otwartego na planie filmowym, podczas którego mieszkańcy będą mogli z bliska przyjrzeć się pracy filmowców, jak również „Kina Smarzowskiego”, czyli swoistej retrospektywy reżysera.
Kinomaniacy będą mieć wyjątkową okazję do podpatrzenia artystów przy pracy. W sobotę 26 września Studio Metrage i Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zapraszają na Dzień Otwarty na planie. Co zrobić, żeby przybyć na plan Smarzowskiego? Polubić fanpage Studio Metrage na Facebooku oraz wysłać w wiadomości do Metrage swoje zgłoszenie: imię, nazwisko, nr telefonu oraz adres email. Liczba osób, które wejdą na plan jest ograniczona ze względów technicznych i epidemiologicznych!

Takie same obostrzenia będą obowiązywać podczas najważniejszego wydarzenia „Kina Smarzowskiego” zaplanowanego na niedzielę 11 października. Tego wieczoru w Kinie Orzeł w MCK organizatorzy zaplanowali wyjątkowy pokaz filmu „Wesele” (początek o godz. 17.00) z udziałem reżysera, jego ekipy i aktorów. Po filmie – spotkanie otwarte i dyskusja. Na zakończenie „Kina Smarzowskiego” – koncert tria Mikołaja Trzaski z muzyką z filmów Smarzowskiego. Ze względu na ograniczenie liczby widzów w kinie, koncert oraz spotkanie będą także transmitowane on-line (informacje dotyczące wejściówek wkrótce).

Kuba Ignasiak
Rzecznik prasowy 
Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker