Aktualności

Ogród Sztuki „Fordon Art” powstanie przy ul. Wyzwolenia w okolicach pętli Tatrzańskie

 Otwarty Ogród Sztuki „Fordon Art”  powstanie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski na osiedlu Terenów Nadwiślańskich, przy ul. Wyzwolenia, niedaleko pętli  tramwajowej „Tatrzańskie”.

 Otwarty Ogród Sztuki  „Fordon Art” zyskał największą liczbę głosów w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim na osiedlu Terenów Nadwiślańskich. Według pomysłodawców zespół instalacji artystycznych łączących w sobie różne formy sztuki tj. malarstwo, rzeźbę, poezję idealnie wpisuje się w charakter tego miejsca. Zostaną specjalnie ustawione w tym celu ścianki prefabrykowane.

Ogród Sztuki  będzie służył wszystkim mieszkańcom, którzy zechcą spędzić czas w otoczeniu przyrody i sztuki. Właśnie został zakończony przetarg. W ramach prac istniejący teren zielony zostanie zagospodarowany poprzez wyznaczenie specjalnej strefy ekspozycji, która zostanie wkomponowana z istniejącą zielenią. W nowej przestrzeni pojawią się także elementy małej architektury, w tym ławki i kosz na śmieci. Wykonana zostanie również ścieżka o nawierzchni mineralnej. Miejsca ekspozycji zostaną wyróżnione kolorowym kruszywem.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker