Aktualności

Kończy się budowa nowego basenu przy ul. Kromera na osiedlu Tatrzańskim.

Jesienią planowane jest zakończenie inwestycji i udostępnienie jej mieszkańcom Fordonu

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Basen powstaje na działce pomiędzy salą sportową przy SP nr 67 i terenami rekreacyjnymi, między ulicą Jarużyńską i Pod Reglami.  Basen będzie dużym 3-kondygnacyjny obiektem o charakterze parku wodnego o powierzchni  5 tys. m.kw. Kompleks basenowy tworzyć ma: niecka basenu pływackiego wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. 

Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą  rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym. Poza tym powstanie  brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu,  jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia.

Na widowni zaplanowano 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA ,z sauna sucha fińska z natryskam oraz  kompleks rekreacyjny z siłownią i salą fitness.

W ostatnich tygodniach zakończyły się prace przy elewacji oraz szereg prac wewnątrz obiektu. Ostatnie prace prowadzone są przy oświetleniu i wyposażeniu. W wakacje ruszy jeszcze budowa parkingu pomiędzy nową halą i ulicą Jarużyńską. Teren wokół zostanie też zagospodarowany zielenią. Cały obiekt, jeśli tylko pozwoli no to sytuacja epidemiologiczna chcielibyśmy udostępnić mieszkańcom pod koniec roku. Koszt prac budowlanych to ponad 33 mln zł. Wykonawcą jest firma Strabag.

 

 

 

 

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker