Aktualności

Zaangażowanie funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Bydgoszczy – Fordonie

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Bydgoszczy – Fordonie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję Służby Więziennej i Ministerstwa Sprawiedliwości „ResortSprawiedliwościPomaga w ramach którego osadzeni  szyją maseczki ochronne, niezbędny element funkcjonowania w czasie pandemii.

Dom Pomocy Społecznej SŁONECZKO przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. W Domu mieszka 56 osób, zameldowanych tu na pobyt stały lub na ich wniosek na pobyt czasowy. W Domu Pomocy Społecznej zatrudnieni są : terapeuci, rehabilitanci, psycholog, pedagog, instruktorzy terapii zajęciowej, opiekunowie, pielęgniarki, lekarz psychiatra, pracownik socjalny.

Po raz kolejny widać pozytywny rezultat podjętych działań. W dniu dzisiejszym tj.2 lipca 2020 r.  Zakład Karny w Bydgoszczy -Fordonie wsparł Zespół Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia w Bydgoszczy, przekazując 300 sztuk maseczek ochronnych. Maseczki będą wykorzystane podczas codziennych zadań jakie muszą wykonywać pracownicy w kontakcie z swoimi podopiecznymi. Wizja sukcesu poprzez niesienie pomocy nadal trwa. 

tekst: szer. Monika Karska

zdjęcia: kpt. Daniel Guzman

 

 

 

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker