Aktualności

Kończy się budowa buspasów na ulicy Gdańskiej w Myślęcinku.

Inwestycji kosztowała 10 mln zł.

Kończy się budowa buspasów na ulicy Gdańskiej w Myślęcinku. Na całym odcinku ułożono już nawierzchnię. Trwają nasadzania drzew i krzewów oraz prace porządkowe i wykończeniowe. W przyszłym roku przy pętli tramwajowej ruszy budowa parkingu dla osób chcących przesiąść się na tramwaj.

 W czerwcu udostępnione zostało dla ruchu nowe, bezpieczne  rondo przy ulicy Rekreacyjnej.  Obecnie w jego obrębie, trwa porządkowanie terenu i nasadzenia zieleni. Przy na ul. Rekreacyjnej realizowane są ostatnie prace przy układaniu chodników. Wkrótce ułożone zostaną też nawierzchnie dróg rowerowych. Zatoka autobusowa na ul. Gdańskiej (za wiaduktem) w stronę pętli w Myślęcinku została już udostępniona do ruchu.

Na ukończeniu są prace przy pozostałych przystankach autobusowych, z których pasażerowie skorzystają jeszcze w tym miesiącu. W obrębie pętli autobusowej w Myślęcinku powstały też azyle dla pieszych, które docelowo ułatwią przekraczanie rozbudowanej jezdni. Zamontowane zostały wiaty przystankowe i sygnalizatory świetlne. Obecnie na pętli trwają nasadzania krzewów (m.in. róż okrywowych) oraz podłączanie sygnalizacji świetlnej.

W najbliższych dniach, jeśli nie będzie opadów planowane jest malowanie oznakowania poziomego i montaż znaków pionowych . Kierowcy mogą spodziewać się drobnych zwężeń drogi i ograniczeń prędkości. W połowie lipca planowane są odbiory inwestycji, która kosztowała 10 mln zł.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker