Aktualności

„JEDYNKA” przy Placu Wolności obchodzi 400- lecie istnienia

Informacje na stronie: www.1lo.bydgoszcz.pl/jubileusz/

To wyjątkowy rok szkolny w I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy. Szkoła, która historycznie nawiązuje do tradycji kolegium jezuickiego, świętować będzie 400-lecie istnienia.

Główne obchody 400-lecia odbędą się 25 października 2019 roku. Tego dnia „Jedynka” otworzy swoje drzwi dla absolwentów, przyjaciół, sympatyków oraz mieszkańców miasta. Ten wyjątkowy dzień rozpocznie się od mszy św. w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła na Placu Wolności (09:30). Uroczyste rozpoczęcie obchodów 400-lecia nastąpi w auli szkoły o godzinie 11:00.

Od godziny 11:30 społeczność szkoły zaprasza na spotkania „Absolwentów po latach”, okraszone atrakcjami przygotowanymi przez uczniów i nauczycieli. O godzinie 14:00 jubileuszowy dąb zasadzony na dziedzińcu szkoły otrzyma imię „Cyprian”, przy nim zostanie umieszczona „kapsuła czasu”.
W godzinach 14:15-15:00 barwny korowód „jedynkowiczów” przemaszeruje z Placu Wolności na Stary Rynek. Uczestników jubileuszu ulicami miasta wozić będzie zabytkowy tramwaj, pełen różnorakich atrakcji.

O godzinie 19:00 Koncert i Bal Jubileuszowy w Operze Nova. Nad przebiegiem obchodów czuwać będą nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz „Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy Jedynka-Bydgoszcz”.  Organizatorzy serdecznie zapraszają absolwentów i mieszkańców miasta.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker