Aktualności

Rewitalizacja Starego Fordonu nabrała tempa

1 lipca ogłoszony został przetarg na prace przy budowie tarasowego nabrzeża w Starym Fordonie. Była to również okazja do spotkania z mieszkańcami zaangażowanymi w rewitalizację osiedla. Wkrótce w tej części miasta ruszą kolejne duże przedsięwzięcia. Szereg inwestycji udało się też już zakończyć.

 – Do rewitalizacji Starego Fordonu podeszliśmy kompleksowo  – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Przygotowaliśmy szereg projektów, które konsekwentnie wdrażamy w życie. Stąd tak duża liczba inwestycji związanych z przebudową ulic, budynków, terenów rekreacyjnych. Po wyłonieniu wykonawców związanych z rewitalizacją Rynku i miejskich kamienic zlecamy również prace przy nabrzeżu.

Ogłoszony został  przetarg na budowę umocnionego, tarasowego  nabrzeża na przedłużeniu ul. Frycza-Modrzewskiego.  Miejsce umożliwi cumowanie i wodowanie łodzi oraz zachęci do odpoczynku nad Wisłą. Zakończenie prac budowlanych wstępnie planowane jest za półtora roku. Przy tym zadaniu aplikujemy o środki europejskie ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). 

Firma odpowiedzialna za przebudowę Rynku od kwietnia intensywnie pracuje nad projektem. Planowane są kolejne spotkania z udziałem Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu. Cała inwestycja pochłonie ponad 7,3 mln zł. Dużo zieleni, nawierzchnie z kamiennej kostki, eleganckie oświetlenie, fontanna – to najważniejsze założenia opracowanej wcześniej koncepcji. Wybraliśmy ją w drodze konkursu i konsultowaliśmy z mieszkańcami. Prace projektowe finiszować będą jesienią. Główne prace budowlane toczyć będą się w przyszłym roku.  

W wakacje zaczną się prace przy kompleksowej modernizacji 7 budynków komunalnych. W wyniku realizacji tego projektu powstanie 37 mieszkań oraz 6 lokali użytkowych. Zrewitalizowane będą również podwórka. Mimo mniejszych wpływów do budżetu i wyższych kosztów robót, zdecydowaliśmy się na rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie prac budowlanych. Pochłoną one 9 mln zł.

Trwają tez przygotowania do ogłoszenia przetargu na rewitalizacje uliczek i zagospodarowanie terenów rekreacyjnych pomiędzy ulicą Bydgoską i Wisłą. Wcześniej uzyskano niezbędne pozwolenia i opracowano projekty. W ramach tego zadania powstaną między innymi skatepark, tor dla jazdy wyczynowej na rowerze, ścianka wspinaczkowa, miejsce do organizacji pikników, scena, boisko do siatkówki. Swoją dawną funkcję odzyska ul. Promenada, która zamieni się w reprezentacyjny ciąg dedykowany przede wszystkim pieszym.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker