Aktualności

Dozowniki łokciowe – jakie urządzenie wybrać?

Dlaczego dozowniki łokciowe są lepsze od tradycyjnych dozowników

Nie tylko w dobie koronawirusa ręce muszą być czyste. Higienę łatwiej da się zachować, jeżeli w zasięgu ręki – dosłownie – znajdzie się dozownik łokciowy.

Takiej informacji się nie spodziewałeś: na Twoich dłoniach, na zewnątrz i w środku, mieści się ponad 3200 bakterii, reprezentujących około 150 gatunków. Do tego wniosku doszli amerykańcy naukowcy po wieloletnich badaniach. Dla Ciebie z tego natomiast wniosek taki, że ręce myć trzeba, nie tylko w domu. Wchodząc chociażby do sklepu, biura, urzędu, szkoły, przychodni czy restauracji, ta czynność jest w obecnych czasach nie tyle mile widziana, co wskazana.

Dozowniki – masz higienę, jak na dłoni
Sam decydujesz, ile potrzebujesz wody do odświeżenia dłoni. Dozownik działa w następujący sposób: naciskasz przycisk, zwalnia się swoista blokada i na zewnątrz, od dołu, pojawia się odpowiednia doza mydła lub ilość płynu dezynfekującego. Ten płyn potrafi ze 100-procentową skutecznością rozprawić się z bakteriami i innymi wirusami, zalegającymi na powierzchni dłoni.
Znane od lat są dozowniki ręczne (manualne), czyli te, w jakich trzeba nacisnąć przycisk, aby odrobina mydła bądź płynu odkażającego wyleciała. Dozowniki automatyczne są tak samo popularne, no i przydatne. Ich obsługa jest bezdotykowa. Same się uruchomią, gdy tylko nasze dłonie znajdą się w ich zasięgu. Pojawiła się nowość na rynku: dozowniki łokciowe. I to właśnie one zaczynają bić rekordy zainteresowania.

Dozowniki łokciowe

dozownik łokciowy

Dozowniki łokciem wprawiane w ruch
Dozownik łokciowy stanowi rozwiązanie, łączące mechanizmy dozownika manualnego oraz bezdotykowego. Obsługuje się go bowiem za pomocą, a jakże, łokcia. Tutaj zwolnienie blokady, a co za tym idzie, pojawienie się dozy mydła w płynie czy płynu dezynfekującego, następuje po naciśnięciu przedramieniem przycisku. Za sprawą przedłużonej dźwigni eliminuje się kontakt z potencjalnym źródłem zakażeń czy zanieczyszczeń.
Taki dozownik łokciowy jest i solidnie wykonany, i z solidnego materiału – ze stali nierdzewnej. Praktyczny okapnik, zlokalizowany tuż pod wylotem, zapobiega brudzeniu się powierzchni. Dostępnych jest kilka wersji do wyboru. Można zainwestować w dozowniki łokciowe wiszące (montuje się je do ściany albo innej pionowej powierzchni), dozowniki łokciowe stojące w wersji mini (posiadają one stojak, który można postawić na blacie stołu czy biurka) oraz dozowniki łokciowe w wersji maxi. W tym ostatnim przypadku są to dozowniki podłogowe, wolnostojące, wyposażone w stabilny stojak. Tutaj płyn dezynfekcyjny dozuje się przy użyciu pedała nożnego, umiejscowionego u podstawy dozownika. Można również nabyć dozowniki łokciowe zamykane na klucz.
Uzupełnienie mydła w płynie lub płynu antybakteryjnego jest równie łatwe, jak obsługa sprzętu. Należy jedynie wyjąć zużytą butelkę po detergencie i wstawić nową.

Decydując się na zakup dozownika, warto wybrać towar bezpośrednio od producenta. Dzięki pominięciu pośredników, asortyment jest do nabycia w konkurencyjnej cenie. Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest firma IBIS z Szubina, która produkuje dozowniki łokciowe. Z ich ofertą zapoznasz się na stronie dozowniki.net.pl

 

materiał sponsorowany

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker