Aktualności

Sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany w  godzinę

Nakielscy patrolowcy potrzebowali godziny, by zatrzymać 21-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednej z miejskich drogerii. Rozbójnik już usłyszał zarzuty i decyzją prokuratora został oddany pod dozór policji.

Do zdarzenia doszło minionej środy (17.06.20) po 15. Na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie z jednej z miejskich drogerii o pobiciu ochroniarza przez ujętego sprawcę kradzieży.

Skierowany na miejsce patrol wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalił, że pracownik ochrony zauważył młodego mężczyznę, który chował do kieszeni dwa opakowania perfum. Po chwili mężczyzna przekroczył linię kas i zmierzał do wyjścia. Wtedy na drodze stanął mu ochroniarz, próbując ująć złodzieja. Ten zadał pokrzywdzonemu kilka uderzeń w twarz i uciekł z drogerii.

Kiedy mundurowi znali już szczegóły zajścia, przejrzeli zapis monitoringu i rozpoznali złodzieja. Okazał się nim znany policjantom z wcześniejszych interwencji 21-letni nakielanin. Dalsze czynności w drogerii wykonywali kryminalni i sprawa zakwalifikowana została jako kradzież rozbójnicza. Patrolowcy w tym czasie sprawdzali miasto w poszukiwaniu podejrzanego.

21-latek został zatrzymany godzinę po zdarzeniu na jednym z nakielskich osiedli i doprowadzono go do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc.

Wczoraj (18.06.20) podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawcy grozi jednak kara o 2,5 roku wyższa z racji tego, że przestępstwo popełnił w tzw.: „recydywie”. Decyzją prokuratora 21-latek został oddany pod dozór policji, a karę wymierzy mu sąd – informuje podkom. Justyna Andrzejewska,Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker