Aktualności

Kompleksowy remont 7 kamienic zlokalizowanych w Starym Fordonie

Inwestycja pochłonie niemal 9 mln zł i rozpocznie się w wakacje 2020r.

Przeprowadzony zostanie w Starym Fordonie  kompleksowy remont 7 kamienic. Budynki wymagające remontu znajdują się przy ul. Bydgoskiej 23, 26, 29, 42, Rynek 3, Kapeluszników 2 i gen. Sikorskiego 2. W wyniku realizacji tego projektu powstanie 37 mieszkań oraz 6 lokali użytkowych. W planach są też estetyczne podwórka i likwidacja kopciuchów. Inwestycja ujęta w Gminnym Programie Rewitalizacji.

W wakacje planowane jest rozpoczęcie prac, które mają potrwać kilkanaście miesięcy. W ramach zadania przeprowadzone zostaną remonty elewacji i dachów, wzmocnione konstrukcje budynków, ocieplone ściany. Dzięki temu podwyższy się standard historycznej zabudowy na rewitalizowanym obszarze.

Wymienione zostaną instalacje sanitarne i elektryczne, stolarka okienna i drzwiowa. W środku pojawi się izolacja przeciwwilgociowa, remont przejdą też klatki schodowe. Wnętrza zostaną przebudowane na samodzielne mieszkania w pełnym standardzie. Pięć obiektów zostanie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wynikiem planowanej termomodernizacji budynków wraz z modernizacją dotychczasowych źródeł ciepła będzie zwiększenie ich efektywności energetycznej, co korzystnie wpłynie na redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Projekt przewiduje likwidację pieców kaflowych i zastąpienie ich nowoczesnymi piecami gazowymi. Zadanie jest realizowane przez miejską spółkę ADM.

Rewitalizację obejmie także otoczenie budynków. Utworzone zostaną przyjazne przestrzenie dla mieszkańców takie jak: podwórka i ogródki.  Zbędne obiekty zostaną rozebrane, a dzięki temu teren wokół budynków zostanie odpowiednio zagospodarowany z uwzględnieniem chodników i miejsc postojowych oraz nowych nasadzeń zieleni.

Opracowano na podstawie materiałów Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker