Aktualności

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Bydgoszczy-Fordonie honorowo oddali krew

Pomimo panującej pandemii na terenie Polski funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Bydgoszczy-Fordonie honorowo oddając krew odpowiedzieli na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Każdego roku fordońska jednostka włącza się w akcję krwiodawstwa organizując zbiórkę krwi przed zakładem propagując ją w zarówno wśród funkcjonariuszy jak również mieszkańców Bydgoszczy. W tym roku miało być podobnie niestety plany pokrzyżował wirus COVID-19. Pomimo to chęć niesienia pomocy innym wśród naszych funkcjonariuszy jest silniejsza i systematycznie zgłaszali się do punktów krwiodawstwa, by oddawać krew, która jest najwspanialszym darem. Darem, który ratuje zdrowie i życie.

Przed wejściem każdy z dawców, wypełnia krótką ankietę epidemiologiczną, dezynfekuje ręce, ma mierzoną temperaturę oraz otrzymuję maseczkę. Po pozytywnej weryfikacji, dawca jest wpuszczany do budynku, gdzie przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa (odstęp między dawcami, stosowanie środków ochrony oraz dezynfekcja) cały proces rejestracji oraz oddania krwi odbywa się w sposób standardowy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączają się do akcji krwiodawstwa i wykazują się gestem o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. Wielu funkcjonariuszy z fordońskiej jednostki za swoją postawę oraz wieloletnie i regularne oddawanie krwi zostało w przeszłości wyróżnionych odznaczeniami przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Tekst/zdjęcia: kpt. Daniel Guzman

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker