Aktualności

„Szyjemy maseczki” to tytuł programu resocjalizacji dla osadzonych w ZK

Do tej pory osadzone uszyły 4400 maseczek ochronnych

 Służba Więzienna w obliczu pandemii nie mogła pozostać obojętna na sytuację z jaką mamy do czynienia w kraju, dlatego przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji szycia maseczek.

„Szyjemy maseczki” to tytuł programu resocjalizacji w ramach, którego osadzone z Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu szyją maseczki. Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego, które znajduje się przy zakładzie wytypowała 11 kobiet, które posiadają najlepsze umiejętności krawieckie. Przygotowano szablony i instrukcje szycia. Materiał do szycia maseczek otrzymano od myśliwych, którzy zorganizowali zbiórkę publiczną „myśliwipomagają”.

Ponad tydzień temu osadzone z grudziądzkiej „jedynki” rozpoczęły szycie pierwszych maseczek.   Do tej pory osadzone uszyły 4400 maseczek ochronnych, a pierwsze 3000 sztuk trafiło już do medyków, którzy są na pierwszej „linii frontu”. Skazane bardzo chętnie przystąpiły do działania. Do programu zostały zakwalifikowane osadzone odbywające kary długoterminowe, często za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Szyjąc środki ochrony osobistej mogą przyczynić się do ratowania ludzkiego życia, co może stanowić pewnego rodzaju zadośćuczynienie za dokonane czyny, więc jest to dla nich nie tylko zajęcie wolnego czasu, ale przede wszystkim bardzo istotny czynnik resocjalizacji.

W jednostkach penitencjarnych okręgu bydgoskiego maseczki szyją także osadzeni w Zakładzie Karnym w Inowrocławiu, Areszcie Śledczym w Bydgoszczy, Zakładzie Karnym we Włocławku oraz Zakładzie Karnym w Potulicach i w Oddziale Zewnętrznym w Czersku. W tych jednostkach maseczki produkowane są na własne potrzebyinformuje por. Agnieszka Wollmann, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy.

Fot. por. Elżbieta Kamińska

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker